XVI ŚWIĘTO LATAWCA

Kolejny raz latawce poszybowały po białogardzkim niebie. W ubiegłą sobotę 25 września 2021 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych odbył się 16. konkurs latawcowy – „Święto Latawca”. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Białogardzki – Piotr Pakuszto. Pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyjała wszystkim tym, którzy startowali w zawodach, wiał lekki wiatr i było słonecznie. Pięknie wykonane, kolorowe latawce o ciekawych konstrukcjach jeden za drugim startowały prosto w górę. W konkursie łącznie udział wzięło 27 zawodników. I miejsce zajęła Maria Bazylak, II miejsce zajął Filip Kwiatkowski, III miejsce Zuzanna Szczerek. Starosta Białogardzki ufundował nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie – elektryczną hulajnogę. Fundatorem nagród za II roweru miejskiego i III miejsca sprzętu Power Audio był Bank Spółdzielczy z Białogardu. Gratulujemy również tym, którzy zostali nagrodzeni w kolejnych lokatach gdzie nagrody zasponsorował Bank PeKao S.A. Koszalin. Tegoroczne Święto Latawca miało w tym roku charakter rodzinnego pikniku rekreacyjno-sportowego. Naszej imprezie towarzyszyły również: Turniej Małych Orłów i turniej koszykówki Małe Boisko Wielkie Granie 3×3 a także rodzinny piknik z KGW w Tychowie, gdzie można było się zaszczepić przeciw Covid-19. Turnieje rozgrywały się na bocznych boiskach oraz na sali gimnastycznej. Dla najmłodszych zapewniony był szereg atrakcji: dmuchane zamki, kino 9D, wata cukrowa, zabawa z mydlanymi bańkami. W części gastronomicznej można było spróbować pysznych ciast, frytek, gofrów, kiełbasek z grilla, zupy meksykańskiej – przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tychowa „Kobiety z Pasją”.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były konkursy sportowe przygotowane i przeprowadzone przez panie i pana z Klubów Osiedlowych działających przy BSM oraz pracowników PDS Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie. Każdy chętny mógł wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy organizowanej przez ratowników WOPR z Białogardu.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc Starostwu Powiatowemu w Białogardzie, Bankowi Spółdzielczemu z Białogardu, Bankowi Pekao z Koszalina, Kancelarii Radcy Prawnych Wojciech Jankowski&Piotr Kajszczak z Białogardu, Zakładowi Wędliniarskiemu Furmanek z Tychowa, RadziMił Skup Aut z Tychowa, Paniom z KGW z Tychowa „Kobiety z Pasją”, piekarni Rosiak, Piekarni „Rogalik”, Piekarni-Cukierni POKUTYŃSCY Drawsko Pomorskie, Piekarnia- Cukiernia Cafe SYDONIA, Sklep Mięsny Roman Dzimidowicz, Paniom: Karolinie Dudkiewicz i Annie Łobaczewskiej oraz Panu Krzysztofowi Wańczykowi, Zarządowi Dróg Powiatowych w Białogardzie, Pani dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Danucie Stanczewskiej,

Dziękujemy za obsługę fotograficzną Marcinowi Paubie, za patronat medialny Białogardzkiej Telewizji Kablowej, Pani Izabelli Strzałkowskiej Radnej Powiatu Białogardzkiemu i Janowi Sosnowskiemu Radnemu Miasta Białogard za ocenianie latawców w konkursie.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Święcie Latawca.