SZYJEMY DLA SZPITALA!

W czasie trwającej epidemii potrzeby szpitali są ogromne, bo większość sprzętu ochronnego w postaci maseczek jest jednorazowa i chroni tylko wtedy, gdy jest często wymieniana. W związku z tym ośrodek nasz postanowił wesprzeć Szpital Powiatowy w Białogardzie. Od kilku dni pracownicy Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie szyją maseczki ochronne z flizeliny medycznej. – Pandemia koronawirusa to źródło niepewności i problemu dla nas wszystkich – powiedziała dyrektor PDS C R-K w Białogardzie Sylwia Walkuszdlatego nasza inicjatywa to prosty odruch pomocy i dar serca dla naszego szpitala. To wspaniałe, że możemy w taki sposób dołączyć do tej wspaniałej obywatelskiej inicjatywy jaką jest szycie maseczek ochronnych. Wystarczy maszyna do szycia i chęci!

Gotowe maseczki ochronne
Zygmunt Baś – prezes białogardzkiego szpitala i Sylwia Walkusz – dyrektor Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie

Dzisiaj 9 kwietnia pierwszą partię 800 sztuk maseczek na ręce Prezesa białogardzkiego szpitala Zygmunta Basia przekazała Pani Sylwia Walkusz dyrektor PDS Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalnego w Białogardzie.