POLSKO-UKRAIŃSKIE ŚNIADANIE WIELKANOCNE

„Polsko🇵🇱🇺🇦Ukraińskie śniadanie wielkanocne. Wspólnota kultur” pod takim hasłem odbyło się międzynarodowe spotkanie przy wspólnym wielkanocnym stole, którego organizatorem był Powiatowy Dom Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne w Białogardzie przy współpracy Starostwa Powiatowego w Białogardzie.
Spotkanie łączące dwa narody: polski i ukraiński, łączące wyznania chrześcijańskie: rzymsko-katolickie i prawosławne.
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmartwychwstania Pańskiego mieliśmy możliwość spotkać się z osobami, które uciekły przed wojną w Ukrainie i przebywają na terenie powiatu białogardzkiego.
Dla nas nie tylko ważny był wspólny poczęstunek ale również mogliśmy wyrazić swój wyraz solidarności z Ukrainą oraz jej obywatelami wierząc, że czas świąteczny będzie czasem nadziei na dobry czas, na czas bez wojny, w spokoju i zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu.
Na naszych stołach zagościły polskie i ukraińskie potrawy.
Nasi pracownicy i uczestnicy wraz z Paniami z Ukrainy przygotowały przepyszne oryginalne menu. Pomagały nam również Panie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białogardzie.
Wśród zaproszonych Gości obecni byli: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Czesław Hoc, Starosta powiatu białogardzkiego Pan Piotr Pakuszto, wicestarosta powiatu Pan Dominik Kołodziejski, Ksiądz proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie Jan Gardulski, ksiądz mitrat prawosławnej cerkwi Mikołaj Lewczuk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białogardzie Pani Anna Kowalczyk, Główny Księgowy PCPR w Białogardzie Pani Halina Parol, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białogardzie Pan Henryk Ręcławowicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie Pan Daniel Glinka, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie Pan Daniel Wach, Komendant Straży Pożarnej w Białogardzie Pan Jacek Szpuntowicz, Pani Beata Brzozowska dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” w Białogardzie, Pani Izabella Strzałkowska Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Białogardzie, Białogardzka Telewizja Kablowa i Polskie Radio Koszalin.
Spotkanie odbyło się w miłej, sympatycznej i podniosłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje tego przedsięwzięcia. Dziękujemy Staroście Białogardzkiemu, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Białogardzie, LO w Białogardzie, LO w Tychowie, uczestnikom Centrum Integracji Społecznej w Białogardzie, wszystkim członkom rodzin naszych uczestników, którzy wsparli nas ciastami. Dziękujemy również za piękne fotografie Marcinowi Paubie. Jesteście wspaniali. To był piękny i wyjątkowy dzień!
Foto: Marcin Pauba