Integracyjny Konkurs Kulinarny “RozSMAKowani w powiecie białogardzkim”

11 czerwca 2022 r. na Placu Wolności w Białogardzie odbył się I Integracyjny Konkurs Kulinarny pn. „RozSMAKowani w powiecie białogardzkim” pod patronatem Starosty Białogardzkiego Piotra Pakuszto.
Organizatorem imprezy był Powiatowy Dom Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne w Białogardzie i Starostwo Powiatowe w Białogardzie. Gościem specjalnym była Katarzyna Jezierska uczestniczka 10. edycji programu MasterChef.
W konkursie wzięło udział 6 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu białogardzkiego oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Białogardzie “Szansa”. Powiatowy Dom Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno -Kulturalne w Białogardzie również zaprezentował przygotowaną potrawę niemniej jednak poza konkursem.
Pierwsza nagroda w konkursie kulinarnym przypadła dla KGW “Gościnianki” z Gościna, drugą zdobyło KGW Łęczno, trzecią KGW “Kobiety z Pasją” z Tychowa, a czwartą KGW “Sikoreczki” z Kowańcza 👏 Pozostałe miejsca: KGW “Nad Parsętą” z Rościna, KGW “Pomorzanki” z Podwilcza oraz WTZ “Szansa” z Białogardu 👏 Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział! Potrawy były przepyszne, stoiska przepiękne a sama prezentacja uczestników konkursu była perfekcyjna. Kochani jesteście wspaniali ❤ Na scenie odbyło się również wspólne gotowanie wg. przepisu Kasi Jezierskiej.
Dla najmłodszych były przygotowane atrakcje a dla wszystkich odwiedzających naszą imprezę serwowany był poczęstunek. Ogromne podziękowania za wsparcie naszej integracyjnej imprezy:
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie, Zachodniopomorski Oddział Regionalny ARiMR, Bank Spółdzielczy w Białogardzie, Kancelaria Prawna Wojciech Jankowski i Piotr Kajszczak, Anna Rydzkowska, WOPR w Białogardzie, Krzysztof Wańczyk, Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie, Michał Radziuk, firma Pommernfisch z Tychowa, Marek Kopczyński – Radny Miasta Białogard. Dziękujemy za przecudne występy zespołów ludowych: “Radość” z Tychowa i “Dobrowianki” z Dobrowa a także Michałowi Orzechowskiemu, który zagrał na akordeonie. Wielkie podziękowania dla naszych uczestników za pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy mediom, które nam towarzyszyły: Polskie Radio Koszalin i Białogardzka Telewizja Kablowa.
Dziękujemy posłowi Czesławowi Hoc za udział w naszej imprezie.
Do zobaczenia za rok!